LYRA – 868797671

LYRA IŠ GATVĖS
Mūsų mažosios savanorės pasakojimas.

Kartą grįžtu iš mokyklos. Buvo nuostabi auksinio rudens diena. Smagia nuotaika išlipu iš mašinos. Mano žvilgsnį patraukia vos paeinanti katytė. Matau, kaip ji vargsta. Girdžiu jos alsavimą, dūsavimą. Pamatė maistelį, jai palengvėjo.
Matau visą gyvenimą katytės akimis. Badas, skurdas, vargas ir baimė. Štai šie žodžiai apibūdintų jos gyvenimą. Švelniai ją pakviečiau, ji į mane pažvelgė didelėmis, baimės akimis.
Spalio 10 dienos data man įsirėžė į galvą. Mintimis siunčiau katytei pasisveikinimą:
-Labas, nusiramink. Aš tavęs nenuskriausiu.
Ji į mane pažvelgė ramiomis akimis apie nieką negalvodama, apart, kas aš? Ir ko man iš jos reikia?
Ištiesiau ranką, bet gatvė išugdė atsargumą, kuris stipresnis už smalsumą.
Nuo to laiko aš ilgai prie katytės nėjau, tik atsargiai padėdavau maistelį ir atsitraukdavau, lyg duodama jai teisę į privatumą. Ištikrųjų už kampo stebėdavau ir įsivaizduodama, jog esu aukščiausios klasės šnipas.
Lyg ant mašinos ratų, lyg ant rudens vėjo atlekė žiema. Siaučia stipri ledinio šalčio pūga. Sekundei įsivaizdavau ir truputį išsigandau, jog esu Elzos ir Anos filmuke (fu, pats baisiausias). Aš VĖL grįžtu iš mokyklos. Matau ją sėdinčią. Sustirusią, visą apsnigusią. Tekina užšoliuoju laiptais aukštyn. Padususi mamai papasakojau apie katytės būklę. Užtrukau minutę ir štai, aš su mama, lyg super herojai, nuskrendam laiptais žemyn. Mašinoje kantriai laukė gaudyklė (tai įtaisas, panašus į narvą, stačiakampio formos, su laipteliu aukštyn, kad kai katytė užlips ant laiptelio, durelės, kurios būna užtaisytos viršuje, užsitrenkia).
Gaudymas buvo sėkmingas. Apklojame katytę šiltomis kaldromis ir padavėm šilto maistelio. Ji įkliuvo. Buvo nuvežta į prieglaudą. Kur jos niekada nekankins alkis ir baimė. Gavo nuostabu vardą – Lyra.
Pasveikusi, prieglaudoje Lyra lauks savos šeimos. Tikiuosi, jos bus laiminga ir šviesi ateitis.
Tel. 868797671

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *